Zakończenie roku akademickiego 2023/2024, 17 VI 2024

03.07.2024 Komunikaty

zakonczenie_roku_utw_17_vi_2024-1280.jpg

W dniu 17 czerwca 2024 r, Mszą św. o godz. 15:00 w kaplicy uniwersyteckiej przy ul. Bernardyńskiej 3 rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku akademickiego 2023/2024 słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Uroczystej Mszy św. przewodniczył Jego Magnificencja Rektor ks. prof. dr hab. Robert Tyrała, w koncelebrze dziekan Wydziału Teologicznego, a zarazem kierownik ds. UTW ks. prof. dr hab. Jan Dziedzic, ks. dr hab. Jan Klimek, ks. dr hab. Stanisław Witkowski, prof. UPJPII.

W słowie wstępnym ks. prof. dr hab. Jan Dziedzic zaznaczył, odwołując się do słów św. Jana Pawła II, że starość jest wyzwaniem, na które trzeba umieć odpowiedzieć. Ta odpowiedź studentów UTW wyraża się w aktywności uniwersyteckiej. Studenci realizują się poprzez udział w wykładach otwartych, projektach, wśród których należy wymienić „Aktywny senior z przyszłością!” Pomimo różnych trudności, słabości czy ograniczeń fizycznych wynikających z wieku nasi Drodzy studenci pokazują wszystkim pokoleniom, że starość jest czasem aktywności, realizacji marzeń, jak również czasem spełniania swoich pasji. Rok akademicki 2023/2024 obfitował w wiele różnorodnych, ciekawych, inspirujących wykładów. Trzeba podkreślić, iż odbyło się 36 wykładów plenarnych, które wygłosili pracownicy UPJPII oraz zaproszeni goście z innych uczelni. Dyplom, który otrzymali nasi słuchacze świadczy o pasji i zaangażowaniu w rozwój swojej osobowości. Wiara i rozum, jak pisał św. Jan Paweł II, musi ze sobą współgrać. I tu udało się nam pogodzić wykłady i zajęcia dodatkowe.

Po błogosławieństwie, zakończonej Eucharystii i wręczeniu dyplomów przez JM ks. prof. dr. hab. Roberta Tyrałę i ks. prof. dr. hab. Jana Dziedzica, wszyscy uczestnicy przeszli do refektarza, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Wspólny poczęstunek przygotowany przez studentów UTW, rozmowy, śpiew przy akompaniamencie grupy artystycznej „Niesiemy radość”, działającej przy Towarzystwie Przyjaciół Skawiny, zakończyły wspaniały rok akademicki słuchaczy UTW UPJPII.