Spektakl „Wenanty. Skromny i wielki” w Kalwarii Pacławskiej 15 IV 2023

20.04.2023 Komunikaty

W dniach 15–16 kwietnia 2023 roku w Kalwarii Pacławskiej odbyły się, jak co roku, dni modlitw o beatyfikację Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca. W programie oprócz wspólnej modlitwy podczas Mszy św., różańca i koronki do Bożego Miłosierdzia przewidziano konferencje, spektakl teatralny oraz koncert pieśni maryjnych.

„Jak cię widzą, tak cię piszą – Ojciec Wenanty w relacjach z drugimi” – to temat konferencji duchowej, która miała miejsce w pierwszy dzień modlitw. Prelekcję wygłosił o. dr Piotr Paradowski z Zielonej Góry. Natomiast o godz. 16:30 odbył się spektakl „Wenanty. Skromny i Wielki” w wykonaniu uczestników warsztatów „Życie jest teatrem” z projektu „Aktywny senior z przyszłością!”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i realizowany na Uniwersytecie Trzeciego Wieku działającym przy Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie oraz gościnnie Rolanda Raizera i Tomasza Gielasa. Opiekunem grupy, która przyjechała do Kalwarii Pacławskiej na zaproszenie franciszkanina o. Edwarda Saniukiewicza, była Pani reżyser Inka Dowlasz. Cały zespół przyjęty został z iście staropolską gościnnością, a spektakl nagrodzony gorącymi brawami.

O godz. 18:00 odbyła się Msza św. w intencji beatyfikacji Ojca Wenantego Katarzyńca, której przewodniczył o. Mariusz Kozioł, wikariusz prowincjalny franciszkanów z Krakowa. Pierwszy dzień modlitw zakończyła wspólna modlitwa różańcowa o godz. 20:30 połączona z Apelem Maryjnym i zasłonięciem Cudownego Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej.

Tekst: dr Inka Dowlasz
Zdjęcia: dr Inka Dowlasz, Celina Kułakowska