Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku podzielili się opłatkiem 16 I 2024

25.01.2024 Komunikaty

oplatek_utw_upjpii_16_i_2024-1280.jpg

W dniu 16 stycznia 2024 r. we wtorek o godz. 15:00 w kaplicy uniwersyteckiej przy ul. Bernardyńskiej 3 odbyło się spotkanie opłatkowe studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. W uroczystej koncelebrze wziął udział prorektor UPJPII, ksiądz dr hab. Antoni Świerczek, prof. UPJPII i dziekan Wydziału Teologicznego, a zarazem kierownik ds. UTW ksiądz prof. dr hab. Jan Dziedzic. Licznie przybyli słuchacze UTW pięknie przygotowali oprawę liturgiczną i przyłączyli się do śpiewu kolęd intonowanych przez Chór UTW oraz grupę artystyczną „Niesiemy radość”, działającą przy Towarzystwie Przyjaciół Skawiny.

Po błogosławieństwie, zakończonej Eucharystii i wspólnym kolędowaniu wszyscy uczestnicy prowadzeni przez gwiazdę betlejemską przeszli do refektarza, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Wspólne łamanie opłatkiem, wzajemne składanie życzeń, dalsze wspólne kolędowanie i wspólny poczęstunek przygotowany przez studentów UTW wprowadziły uczestników w duchową, świąteczną atmosferę. Po spotkaniu opłatkowym seniorzy w radosnych nastrojach powrócili do swoich domów.