Droga krzyżowa Uniwersytetu Trzeciego Wieku UPJPII 23 III 2023

29.03.2023 Komunikaty

W dniu 23 marca 2023 r. w czwartek o godz. 15:00 w kaplicy uniwersyteckiej na ul. Bernardyńskiej 3 odbyła się droga krzyżowa przeznaczona dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku UPJPII. Uroczystości przewodniczył dziekan Wydziału Teologicznego, a zarazem kierownik ds. UTW ks. prof. dr hab. Jan Dziedzic.

Drogę krzyżową rozpoczęła procesja, w której uczestniczyli: student niosący krzyż, panie niosące świece oraz słuchacze, którzy czytali poszczególne stacje drogi krzyżowej. Procesję zamykał ks. prof. dr hab. Jan Dziedzic. Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku, prowadzony przez panią mgr Alicję Wolińską, śpiewał podczas procesji pieśni. W czasie uroczystości jej uczestnicy modlili się za swoich bliskich, nasz kraj, świat i siebie samych.

Na zakończenie drogi krzyżowej ks. Jan Dziedzic podsumował rozważania, dziękując obecnym za przybycie. Nabożeństwo zakończyła modlitwa w intencji papieża i naszej uczelni. Finalnym akcentem nabożeństwa był koncert pieśni w wykonaniu Chóru UTW.